دوخت و چاپ پرچم های ملل و تشریفات

چاپ پرچم های ملل

دوخت و چاپ پرچم های ملل و تشریفات

اصولا هر بار اسم پرچم به زبان می آید اولین موردی که در ذهن هر شنونده نقش می بندد، پرچم های تبلیغاتی و شرکتی نیستند، اولین مورد مربوط می شود به پرچم کشورها، شاید حتی مورد بعدی هم این ها نباشد، مثلا پرچم های ورزشی خیلی بیشتر در دید همه قرار گرفته اند، مورد بعدی هم حتی پرچم های تبلیغاتی نیستند، پرچم های مذهبی و نمایشگاهی را نباید فراموش کرد، هر چند که باز هم همه اینها نشان می دهد که پرچم چقدر در ذهن همه ما جای گرفته و از چه جایگاه ویژه ای برخوردار است.

اصلا موضوع اینگونه است که پرچم ها به یاد همه می مانند، خاطرات و دلاوری ها و شکست ها را در این پرچم ها می توان خلاصه کرد، نام و هویت و نشان یک ملت از این پرچم پیدا می شود، خود من بارها شده است که نام کشوری را فراموش کرده ام ولی با دیدن پرچمش مطمئن هستم می دانم چنین کشوری مثلا در آفریقا وجود دارد و یا یکبار تیم ورزشی آنها در المپیک حریف تیم ایران در مسابقات کشتی بوده است.

در ویکی پدیا آمده است:

پَرچَم یا دِرَفْش یا بیرق نماد یک گروه، سازمان، یا کشور است که بیشتر روی پارچه یا کاغذ به صورت رنگی درست می‌شود. در قدیم، پرچم نماد اتحاد و تمایز در جنگ‌ها به شمار می‌رفته‌است.

و این واژه اینگونه تفسیر شده است که:

بر طبق منابع ترکیه‌ای واژه «پرچم» که به صورت وام‌واژه در ترکی عثمانی وجود داشته، واژه‌ای پارسی است که همان «پرچم» یا «پرچمنده» یا «برچم» یا «برچمنده» معنی می‌دهد و از «پر» (گونه قدیمی‌تر «بر»، به معنی «جلو» و یا به معنی «روی»، «بالای») و فعل «چمیدن» به معنی «پیچ و خم خوردن» تشکیل شده‌است. در لغتنامه دهخدا جزء واژه‌های غیرپارسی دسته‌بندی نشده‌است، بعضی گفته‌اند این واژه ریشه خارجی دارد اما شواهدی در این باره در دست نیست. این واژه در آغاز به معنی دیگری بوده اما بعدها در پارسی ایران جای واژه ترکی «بیرق» را گرفته‌است

حال از این بحث ها بگذریم، نشان از هر نوعی که باشد باز هم برای تشریفات و مراسم رسمی به یک پرچم نیاز است، پرچمی که علاوه بر نمایان بودن میزان اعتبار مراسم شما، احترام شما به افراد مقابل را نیز نشان می دهد. چاپی نیک یکی از مراکز معبر و قدیمی و صد البته خوش نام این حرفه است که با داشتن ماشین آلات دوخت و چاپ، در هر سایزی می تواند یک پرچم را با کیفیت بالا تولید کند، یادتان باشد این کیفیت است که شما را از دیگران متمایز می کند.