لوازم چاپ سابلیمیشن چه مواردی هستند؟

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن و ملزومات آن

اول از همه بهتر است به توضیح مختصری درمورد نحوه انجام چاپ سابلیمیشن بپردازیم تا شما با روند اصلی کار آشنا شوید البته باید در همین ابتدا کار ذکر کنیم که چاپ حرارتی نامی دیگر برای چاپ سابلیمیشن است که علت آن را نیز خواهیم گفت.

یکی از ساده ترین روش های چاپ دقیقا چاپ سابلیمیشن است زیرا در صورت خرید و تهیه ملزومات آن میتواید در منزل و به وسیله حرارت یک اتو این کار را انجام دهید.

پایه اصلی کار، عمل تصعید ( تبدیل جامد به گاز ) است که باعث می شود جوهر از روی کاغذ به جنس مورد چاپ منتقل شود. کیفیت و کارایی این نوع چاپ بسیار بالا است زیرا طرح چاپ شده با شست و شو پاک نخواهد شد و چاپ سابلیمیشن روی طیف گسترده ای از اجسام مثل پارچه، سرامیک، پازل، تیشرت آماده، لوح، تندیس و غیره قابل انجام است و به علت روند ساده آن برای سفارش های تعداد پایین و حتی سفارش های تک بهترین گزینه می باشد.

بعد از چآپ طرح روی کاغذ مخصوص و آماده کردن جسم برای چاپ، کاغذ را با استفاده از چسب های نسوز (در ادامه به توضیح آن می پردازیم)  بر روی جسم فیکس می کنیم و با استفاده از دستگاه پرس حرارتی آن را حرارت داده تا چاپ از روی کاغذ به جسم منتقل شود.

البته باید ذکر شود که امکان چاپ روی هر نوع جنسی وجود ندارد مثلا برای چاپ سابلیمیشن روی بند ساعت ابتدا باید آن را به ماده مخصوصی آغشته کنیم و سپس کار چاپ انجام شود.

حال می خواهیم به موضوع اصلی مطلب یعنی لوازم چاپ سابلیمیشن چه مواردی هستد؟ بپردازیم:

پرینتر جوهر افشان

داخل کارگاه های چاپ از انواع مخصوص و بزرگ این نوع پرینترها استفاده می شود تا بتوانند کاغذ با ابعاد مختلفی را چاپ بزنند به طور کلی از تمام سری پرینترهای جوهر افشان خانگی و صنعتی برای این کار می توان استفاده کرد.

کاغذ سابلیمیشن

به این نوع کاغذها، کاغذ های ترانسفر نیز گفته می شود زیرا انتقال جوهر به جسم از طریق کاغذ سابلیمیشن انجام می شود. نمونه های مختلفی از این نوع کاغذ وجود دارد که با نام های کاغذ سابلیمیشن معمولی( دارای رنگ روشن و یا کاملا سفید با تفاوت ظاهری در قسمت رو و پشت کار، تنها با جوهرهای مخصوص کار می کنند) کاغذ سابلیمیشن کره ای(دارای رنگ تیره تر و تقریبا کرم رنگ با قدرت انتقال جوهر خیلی زیاد تا حدود 90 درصد و سرعت بالا در انتقال رنگ به وسیله حرارت)

چسب نسوز

این نوع چسب ها معمولا در بازار به رنگ مسی و عرض نیم سانت موجود هستند علت انتخاب آن ها برای این کار تحمل بالا برابر حرارت و چسبندگی فوق العاده می باشد. برای فیکس کردن کاغذ چاپ روی جسم مورد نظر از چسب نسوز استفاده می شود که مهم ترین استفاده آن در چاپ لیوان سابلیمیشن است و برای جلوگیری از دوتایی شدن چاپ و یا تیره و روشن شدن آن استفاده از آن ها تقریبا ضروری است.

جوهر سابلیمیشن

امروزه تنوع بسیار زیادی از جوهر های چاپ برای دستگاه پرینتر به بازار عرضه شده است که ما همه روزه با میزان نارضایتی خریداران آن ها مواجه هستیم قیمت بالای جوهر سابلیمیشن مناسب باعث شده استفاده از قیمت های پایین آن ها زیاد شود که نتیجه مطلوبی حاصل نمی کند دو نوع جوهر کره ای و چینی از بهترین انواع هستند که داخل کارگاه چاپی نیک برای سفارش چاپ سابلیمیشن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

چاپی نیک با تجربه چندین ساله در امر چاپ و ملزومات سابلیمیشن آماده ارائه تمامی مواد خام برای فروش و انجام خدمات چاپ اختصاصی روی انواع اجسام به صورت تک و عمده می باشد برای اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش تماس بگیرید.