چاپ تبلیغاتی برای هدیه

بسیاری از شرکت ها در زمان مناسبت ها مانند اعیاد ، ولادت ها، تولدها ، عید نوروز و یا هر مناسبت دیگری که پیش می آید به این فکر می کنند که بهترین هدیه تبلیغاتی برای مشتریان چه چیزی می تواند باشد.

سازمان ها هم علاقه دارند که علاوه بر هزینه ای که باید پرداخت کنند یک هدیه بدهند که عمومی، مفید و کاربردی باشد و به نوعی هرکس بتواند از آن استفاده بکند.

وجود چاپ تبلیغاتی برای هدیه در راستا جذب مشتریان بسیار کاربردی و مفید می باشد و شرکت ها با دادن یک هدیه کوچک به مشتریان خود، باعث می شوند مشتریان وفادار بمانند.

البته هدایای تبلیغاتی چاپی هم برای یکسری مشتریانی که با سازمان یا مجموعه شما آشنایی هم ندارند ممکن است هدیه گرفتن از مجموعه شما سبب بشود به نوعی خودشان را بدهکار مجموعه شما بدانند و به سمت مجموعه شما گرایش پیدا بکنند و با سازمان یا شرکت شما همکاری و از شما خرید داشته باشند.

محصولات تبلیغاتی به عنوان یک تاکتیک بازاریابی مقرون‌به‌صرفه برای سالیان سال مورد استفاده قرار گرفته است. از مشاغل جدید گرفته تا شرکت‌های بزرگ، این چاپ تبلیغاتی برای هدیه مورد علاقه بازاریابان  هستند. برخی از آمار جالب در مورد استفاده از محصولات تبلیغاتی وجود دارد که شاید برای شما هم جالب بنظر برسد این آمار مربوط به کشور آمریکا می باشد که ما در اینجا به بخشی از این موارد اشاره ای می کنیم:

  • شش تا از ۱۰ مصرف‌کننده، محصولات تبلیغاتی خودشان را به مدت دو سال حفظ و نگهداری می کنند.
  • چیزی در حدود 85 درصد از افراد پس از دریافت یک هدایه تبلیغاتی، با صاحب کسب و کار تجارت می کنند.
  • 31 درصد مردم آمریکا از کیسه های چاپ تبلیغاتی استفاده می کنند.
  • در حدود 89 درصد از مصرف کنندگان می توانند تا دو سال پس از دریافت یک چاپ تبلیغاتی برای هدیه، شرکت تبلیغ کننده را به یاد بیاورند
  • این مطالعه نشان می‌دهد که ۸۳ ٪ مصرف‌کنندگان مایل به دریافت محصولات تبلیغاتی هستند که این نشان دهنده یک پیام تبلیغاتی است : هر سازمان یا هر شرکتی هرچه هزینه در حوزه تبلیغات انجام دهد بازخورد بسیار خوبی خواهد داشت و کمک شایانی به یک برند می شود.

اهمیت دیگر توجه به چاپ تبلیغاتی برای هدیه این است که 89 درصد از مصرف کنندگان گفتند که می توانند نام یا لوگوی شرکت تبلیغ کننده را برای 24 ماه پس از دریافت اقلام به یاد بیاورند. علاوه بر این بیش از 50 درصد مشتریانی که اقلام تبلیغاتی دریافت کرده اند از هدیه خود راضی هستند این آمار مهم تاکید بر اهمیت محصولات تبلیغاتی در بازاریابی می باشد.

برای نتایج بهتر، سازمان ها و یا شرکت ها از محصولات تبلیغاتی برند نیز استفاده بکنند که افرادی این محصولات را دریافت می کنند بتوانند چندین ماه از آن استفاده کنند. چنین محصولات با کیفیت به حفظ مشتریان با برند شما کمک خواهد کرد. این به این معنی است که توزیع اقلام هدیه با کیفیت به اندازه کافی خوب است که مشتریان را برای ماه‌ها با برند شما درگیر خواهد کرد.

محصولاتی که بیشتر شرکت ها به دنبال آن هستند این است که از یکسری چاپ تبلیغاتی برای هدیه مثل شامل چاپ خودکار، چاپ کیسه، چاپ لیوان، چاپ تیشرت،  پدموس، چاپ پازل چاپ آفتابگیر، چاپ بادکنک و هزارن مورد دیگر.

با این حال، بازاریابان و شرکت های مجرب یک استراتژی خلاقانه به کار می‌گیرند. آن‌ها مواردی را انتخاب می‌کنند که منحصر به فرد، مورد نیاز و دارای کیفیت بالا برای تاثیر گذاری هر چه  بیشتر روی مخاطب استفاده می کنند.

در اینجا ۵ دلیل اورده شده است که چرا محصولات تبلیغاتی برای هر کسب‌وکاری مفید می باشد.

1- با هزینه مشخص و کم می توانید به بازخورد بالایی دست پیدا کنید.

بسیاری از شرکت‌های کوچک آرزو دارند که تبلیغات بسیار گسترده، در مقیاس بسیار بزرگ ایجاد کنند و هزینه تبلیغات خودشان را افزایش بدهند. اما ممکن است به دلیل محدودیت در سرمایه، خودشان را از دادن چاپ تبلیعاتی برای هدیه به مشتریان خود محروم بکند  اما این شرکت ها می توانند با هزینه های بسیار ناچیز یکسری تبلیغات مفید و کارآمد را انجام دهند که با قیمت چاپ کم و در عین حال مفید می باشند.

اکثرکارگاه های چاپ تبلیغاتی قیمت‌ها را بسیار پایین نگه می‌دارند زیرا بسیاری از شرکت های نوپا هم بتوانند از آن استفاده کنند. قیمت اقلام هدیه تبلیغاتی بسیار پایین می باشند اما تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد.

2-تشخص نام تجاری

به رسمیت شناختن نام تجاری به این معنی است که مصرف کنندگان می توانند بلافاصله شرکت و نام تجاری را پس از دیدن شناسایی کنند. به عنوان مثال، اکثر مردم می توانند بلافاصله با دیدن لوگو زرد فست فود مک دونالد را تشخیص و شناسایی بکنند.
هدیه دادن به مشتریان در به یاد آوردن و شناخت کسب‌وکار شما کمک می‌کند. این یکی دیگر از دلایل اصلی توزیع هدیه های تبلیغاتی است. همانطوری که گفته شد 89 درصد افرادی که چاپ تبلیغاتی برای هدیه می گیرند آن هدیه را تا دو سال به خاطر می آورند.
این هدیه ها برای مدتی طولانی در خانه‌ها ، ادارات و یا ماشین‌ها باقی می‌ماند و آن‌ها را به یاد کسب‌وکار شما می‌اندازد. در واقع به طور متوسط مصرف کنندگان چیزی در حدود ۶ ماه با محصولات تبلیغاتی شما در ارتباط هستند. دفعه بعد وقتی که لوگو را می‌بینند فورا هدیه و کسب‌وکار شما را به یاد می‌آورند. مصرف کنندگان حتی اگر یک چسب کوچک به آن‌ها هدیه دهید ، کسب‌وکار شما را به یاد خواهند آورد. آن‌ها با تشخیص محصولات شما در هنگام خرید، به کسب‌وکار شما رونق خواهند داد.

3-بهبود کسب و کار

یک تبلیغ در تلویزیون یا بیلبورد در سطح خیابان ها به سرعت در عرض چند ثانیه از چشم شما رد می‌شود.اما هدایای تبلیغاتیبرای اغلب اوقات مورد استفاده قرار می‌گیرند و جلوی چشم مخاطبین شما قرار می گیرد. به عنوان مثال وقتی شما یک فنجان ساده ای را هدیه می دهید در طول روز هر زمانی که مشتریان شما یک فنجان قهوه میل می کنند به یاد سازمان یا شرکت شما می افتند.

محصولات و چاپ تبلیغاتی برای هدیه خود باید بعنوان بخشی از کمپین رسانه های اجتماعی شما باشند برای مثال با قرار دادن QR کد برروی تیشرت یا آدرس شبکه های اجتماعی و یا آدرس سایت بررروی چاپ تیشرت سبب می شود آن تیشرت بعنوان یک رسانه برای شما در همه جا عمل بکند.

5- وفاداری و مشتری مداری

مشتریان شما باید اغلب احساس نیازی نسبت به یک محصول را داشته باشند تا اقدام به خریدن آن محصول بکنند ولی اگر آن یکسری از مشتریان مجدد به شما رجوع کنند شما باید حس اعتماد مجدد آنها به شما را با یک هدیه و یا هرچیز دیگری پاسخ بدهید.

با این حال، اطمینان حاصل کنید که کالاهای تبلیغاتی که قرار است به مشتریان خود بدهید باید دارای استانداردهای بالایی باشند. افراد کیفیت ویژه آیتم‌های هدیه را با کیفیت کسب‌وکار شما مرتبط می‌دانند.

طراحی گرافیکی شرکت شما باید به گونه ای باشد که به خودی خود جذب کننده باشد.

ما قصد داریم در این مقاله یکسری توضیحاتی در خصوص بخشی از هدایای تبلیغاتی را به شما بدهیم تا براساس نیاز خود یکی از این هدایای تبلیغاتی را بکار بگیرید. برخی از این موارد همانطور که در بالا گفته شد شامل

چاپ کیسه – چاپ تیشرت – چاپ لیوان – چاپ پدموس – چاپ پازل – چاپ فلش – چاپ بادکنک

1-چاپ کیسه

طبق تحقیقات به عمل آمده بیش از 50 درصد مردم از کیسه های تبلیغاتی برای مصارف شخصی خود استفاده می کنند که همین آمار سبب میشود وجود این کیسه ها بسیار برای شرکت های تبلیغاتی و سازمان ها بااهمیت باشد.

کیسه های مختلفی در سایز و طرح های مختلفی وجود دارد یکسری از کیسه ها پارچه ای یکسری کیسه های پلاستیکی هستند که بسیاری از این کیسه ها نوع دسته کیسه ها در بازار بسیار متفاوت می باشند و بستگی به ارائه محصولی که قرار است انجام بدهید سایز بندی های مختلفی دارد.

معمولا برای چاپ کیسه از نام و نشان لوگو آدرس ، شماره تماس استفاده می شود که بیانگر سازمان و یا نهاد شما می باشد.

چاپ تبلیغاتی برای هدیه

چاپ تبلیغاتی برای هدیه

2-چاپ تیشرت

بسیاری ازکسب و کارها هنگامی که بخواهند محصولی را عرضه و نمایش دهند این خدمات و محصول خودشان را در قالب یک طرحی روی تیشرت بعنوان هدیه به مخاطبین خود تقدیم می کنند که یک کار بسیار جذاب و قشنگی می باشد.

یکسری از سازمان ها بهمراه فروش محصول یا خدمات خودشان نیز یک تیشرت که برند آن سازمان برروی آن نقش بسته است را نیز بهمراه آن کالا و خدمات به مشتریان خود هدیه می دهند.

چاپ تیشرت یکی دیگر از پرجاذبه ترینهدایای تبلیغاتی می باشد که بسیار هم طرفدار دارد.

3- چاپ لیوان

چاپ لیوان یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی جذاب برای هر سازمانی می باشد که دارای هزینه به مراتب کمتری نسبت به چاپ تیشرت است. لیوان به عنوان نمونه می تواند در قالب یک سفیر هر روز هرکس که بخواهد چای یا آبی بخورد به برند و شماره تماس شما مدام نگاه کند.

چاپ لیوان علاوه بر کاربردی بودن محصول هزینه بسیار کمی به شرکت ها تحمیل کند. هر شرکت می تواند تمام هدایای تبلیغاتی خود را در قالب یک لیوان خلاصه بکند.

خیلی از شرکت ها فقط برند خودشان را روی لیوان به چاپ می رساند و برخی آدرس وب سایت و یا ادرس شبکه های اجتماعی خودشان را روی لیوان به چاپ می رسانند و بسته به نیاز هر سازمان این نوشته ها و یا لوگو متفاوت می باشد.

لیوان ها در قالب های مختلفی در بازار موجود هستند یکسری از لیوانها دسته ساده یکسری دسته رنگی، یکسری دسته قلبی و یکسری حرارتی ، یکسری لیوان طلایی و نقره ای می باشند که می توانید براساس سطح مشتریان خودتان این لیوان ها را به آنها هدیه بدهید. برای مثال برای مشتریان VIP خودتان می توانید چاپ روی لیوان طلایی و یا چاپ روی لیوان حرارتی سفارش بدهید.

چاپ تبلیغاتی برای هدیه