چاپ دیجیتال تبلیغاتی

چاپ دیجیتال چیست ؟

چاپ دیجیتال در واقع همان روشی است که به واسطه ان تصاویر دیجیتال را به محصولات چاپی تبدیل می کنند. معمولا از این روش به عنوان یک نوع چاپ حرفه ای برای تعداد های پایین استفاده می کنند. قیمت بالا وسایل در مقابل انجام چاپ های دیگر مثل چاپ افست به نظر سود این تعداد کم چاپ را کم می کند اما در واقع چاپ دیجیتال مقابل تهیه پلیت برای چاپ های دیگر به صزفه تر و اقتصادی هست.

به واسطه این نوع چاپ امکان تغییر دادن تصاویر برای چاپ تعداد کم مثل انجام چاپ دیجیتال روی پارچه یک مانتو فراهم می اید. درواقع استفاده از دستگاه های چاپ دیجیتال در کارگاه چاپ چاپی نیک باعث شده مجموعه ما بتواند سفارش ها را خصوصی سازی کرده و از شما سفارش مخصوص به صورت تک را بپذیرد.

شما در مجموعه چاپی نیک قادر خواهید بود تصویر مورد نظر و ست با مبلمان خود را انتخاب کرده و به صورت سفارشی و چاپ روی کوسن و بالشت به ما سفارش دهید.

تفاوتهای اساسی

  • به دلیل حذف مراحل پیش از چاپ فرایند چاپ دیجیتال کوتاه تر است.
  • در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه های چاپی بستگی ندارد و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابتی است.
  • در این روش میزان موارد باطله مثل چوب،کاغذ و موادشیمیایی کمتر است زیرا نیازی نیست به رنگ و چاپ و طرح رسید و همه چیز اماده هست.
  • چاپ های دیجیتال بر روی کاغذ و یا پارچه به صورت سیاه و سفید دارای قیمت بسیار پایینی هست.

اینده چاپ دیجیتال

پایین بودن هزینه این نوع چاپ، کوتاه بودن زمان خود کار و همچنین روش راحت نصب و شروع کار باعث می شود تعداد زیادی از واحدهای کاری تمایل به استفاده از این تکنولوژی داشته باشند.

دلیل اینکه پیش‌بینی می‌شود چاپ افست و دیجیتال برای مدت‌های مدیدی با یکدیگر هم زیستی مسالمت‌آمیز و دوستانه داشته باشند نیز همین است. نکته در اینجاست که کیفیت افست بستگی به عوامل زیادی دارد، بدون نقص عمل کردن در عملیات پیچیده پیش از چاپ، سلامت و دقت ماشین چاپ، روی هم خوردن رنگ‌ها، دقت اپراتور، میزان حرارت محیط و رطوبت کاغذ، نمونه‌گیری دقیق!، شسته بودن کامل ماشین، استفاده از مرکب استاندارد، وجود زبان مشترک بین طراحان و طراحی، (لیتوگرافی و چاپخانه) مدیریت رنگ و گردش کار هوشمند، برای همین است که چاپ نفیس در افست یک هنر به‌ شمار می‌رود و کار هر کسی نیست. بسیاری از چاپچی‌ های کارکشته، نمونه‌ای از کارهای خوب خود را همیشه در دفتر کار خود نگه می‌دارند، به دیگران نشان می‌دهند و به آن افتخار می‌کنند و می بالند.

 

 

منبع  : ویکی پدیا