نحوه انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه و یک سری ایده برای انجام چاپ روی پارچه

در این مقاله میخوانیم:

چاپ روی پارچه و لباسهایی که بر روی آن چاپ انجام میشود؛ یک دسته از متداول ترین وسایلی هستند؛ که افراد امروزه از آن ها استفاده میکنند و به استفاده از آنها نیزعلاقه دارند و البته ممکن است در هنگام استفاده از چنین وسایلی و حتی انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه مورد نظرشان دچار دو دلی و مشکل شوند؛ به همین دلیا با توجه به مطالب فوق تصمیم داریم در ادامه این مطلب در ارتباط با چگونگی انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه و همچنین ایده هایی برای ابجاد چاپ روی پارچه صحبت کنیم؛ پس در ادامه و تا پایان همراه ما باشید.

انتخاب طرح برای انجام چاپ روی پارچه

خوب است بدانید؛ پیش از آنکه دست به انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه بزنید؛ بایستی به طور کامل و واضح به مشخص کردن یک سری چیزها بپردازید؛ تا بتوانید خیلی راحت تر و سریع تر به انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه بپردازید؛ در ادامه در ارتباط با مواردی که بایستی مشخص شوند؛ صحبت میکنیم .

مورد اول: پارچه مورد نظر

اولین و اساسی ترین چیزی که بر روی طرحی که شما بایستی برای چاپ روی پارچه انتخاب کنید؛ اثر میگذارد؛نوع و جنس پارچه مورد نظر است؛ به این ترتیب که برخی از پارچه ها جنس بهتری دارند و میتوان طرح های سنگین تری را روی آن ها اجرا کرد؛ این درحالی است که برخی دیگر از پارچه ها جنس خوبی ندارند و نمیتوان طرح های پیچیده و سنگینی را روی آن ها اجرا کرد؛ همچنین خوب است بدانید؛ این مسئله که آن پارچه برای چه نوع لباسی و در چه مکانی مورد استفاده قرار میگیرد نیز بر روی انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه اثر میگذارد؛ به طور مثال طرحی که برای پارچه ای که قرار است برای کوسن استفاده شود؛ انتخاب میشود؛ خیلی با طرحی که برای چاپ روی روسری انتخاب میشود؛ تفاوت دارد.

مورد دوم: رنگ پارچه

یکی دیگر از موارد خیلی مهم و تاثیر گذار برای انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه این است که رنگ پارچه انتخابی چگونه است؟ زیرا طرح شما بایستی با آن رنگ همخوانی داشته باشد یا به عبارتی به رنگ پارچه بیاید؛ به طور مثال اگر رنگ پارچه مورد نظر شما سبز باشد؛ بهتر است طرحی که انتخاب میکنید؛ رنگی در حدود رنج سبز، آبی، نارنجی، سفید و مشکی داشته باشد و از انتخاب طرح هایی که رنگ غالب انها بنفش، قرمز، یا صورتی است باید به شدت پرهیز شود.

مورد سوم: محل انجام چاپ

یک مورد پر اهمیت دیگر که در هنگام انتخاب طرح باید تا حد زیادی به آن دقت شود؛ این مسئله هست که قرار است آن چاپ بر روی چه سطحی و چه قسمت از چه لباسی انجام شود؟ اگر آن لباس یا پارچه یک لباس کم سطح و کوچک مانند کلاه باشد؛ بهتر است طرح های کوچک و خاص برای ان انتخاب کنید؛ در حالی که اگر قرار است بر روی دامن چاپ انجام دهید؛ طرح هایی بزرگتر و تکرار شونده انتخاب کنید.

مورد چهارم: روش چاپ

یکی دیگر از مواردی که تا حد زیادی میتواند بر روی نحوه انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه تاثیر بگذارد؛ روش چاپ هست؛ به این ترتیب که بر اساس چگونگی انجام چاپ؛ بایستی طرح برای چاپ روی پارچه انتخاب شود؛ زیرا به وسیله برخی روش های خاص انجام چاپ روی پارچه نمیتوان چاپ های پر از طرح و نقش را به اجرا در آورد و بایستی از روش های دیگری برای آن استفاده شود.

مورد پنجم: کیفیت فایل

توجه به کیفیت فایلی که برای طرح چاپی مورد نظر روی پارچه انتخاب میکنید؛ یکی دیگر از مهم ترین مسائلی است که میتواند بر روی طرحی که شما میخواهید برای چاپ روی پارچه انتخاب کنید؛ تاثیر بگذارد؛ خوب است بدانید؛ طرح انتخاب شده بایستی حتما حتما در مقیاس سانتی متر باشد زیرا اگر مقیاس فایل و طرح انتخاب شده برای چاپ روی پارچه میلی متر باشد؛عکس کیفیت کافی نخواهد داشت و حتی درصورت بزرگنمایی آن نیز چاپ روی پارچه آنطور که انتظار میرود؛ پیش نخواهد رفت؛ یکی دیگر از مسائلی که میتواند بر روی کیفیت فایل انتخابی برای چاپ روی پارچه تاثیر بگذارد؛ این هست که مود رنگی فایل در هنگام ذخیره RGB باشد تا عکس انتخابی برای چاپ به اندازه کافی شفاف و براق باشد و بتوان با استفاده از ان چاپ انجام داد؛ خوب است ذکر شود که رزولوشن فایلب انتخاب شده برای انجام چاپ روی پارچه نیز بایستی حداقل 150 باشد؛ زیرا هر چقدر رزولوشن بالاتر باشد؛ چاپ روی پارچه با کیفیت بسیار بهتری صورت میپذیرد.

در نهایت نیز توصیه میشود؛ فرمت ذخیره سازی برای طرح به شکل JPG یا TIFFباشد تا طرح مورد نظر از کیفیت کافی برخوردار باشد؛ همچنین لازم به ذکر است اکیدا از حالت عادی ارسال عکس در شبکه های اجتماعی استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است؛ کیفیت فایل افت کند و به آن شکلی که مورد انتظار افراد هست چاپ انجام نشود.

از کجا میتوان طرح برای انجام چاپ روی پارچه انتخاب کرد؟

در قسمت قبلی سعی کردیم؛ مواردی را که میتواند بر روی نحوه انتخاب طرح برای چاپ روی پارچه تاثیر بگذارد را ذکرکنیم؛ اما ممکن است از خود بپرسید؛ که از کجا میتوان این طرح ها را پیدا کرده و از میان آن ها به انتخاب یک طرح مورد نظر پرداخت؛ در ادامه با معرفی چند منبع به این سوال پاسخ خواهیم داد؛ پس اگر این سوال برای شما هم پیش آمده در این قسمت نیز همراه ما باشید.

باید بگوییم شما میتوانید با یک سرچ بسیار ساده در صفحه گوگل به تعداد خیلی زیادی طرح و عکس های مختلف برسید که میتوانید از این طریق یک طرح مناسب با شرایط و سلیقه تان پیدا کنید و از آن برای انجام چاپ روی پارچه استفاده کنید و لذت ببرید؛ اما اگر در ارتباط با عکس هایی که در صفحه گوگل بالا می آیند دچار سردرگمی هستید؛ پیشنهاد میکنیم به دو سایت ادوب استوک یا شاتر استوک سری بزنید؛ خوب است بدانید؛این دو سایت همواره به عنوان دو تا از بهترین منابع برای چاپخانه ها و انتخاب طرح شناخته میشوند؛ این دوسایت میتوانند پیشنهاد های بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهند زیرا تنوع آن ها بسیار بالا هست و تقریبا میتوانید هر طرحی که مد نظرتان هست را انتخاب کنید؛ البته لازم است این مسئله را بدانید؛ که عکس های موجود در این سایت رایگان نیستند و اگر میخواهید که از آن ها استفاده کنید؛ باید یک مقدار هزینه بپردازید.

ایده برای چاپ روی پارچه

در قسمت های قبلی اطلاعات زیادی را در ارتباط با انتخاب طرح برای انجام چاپ روی پارچه در اختیار شما قرار دادیم؛ اما در این قسمت نوبت به این میرسد؛ که چندین ایده به همراه چند عکس برای چاپ روی پارچه در اختیار شما قرار دهیم؛ تا اگر قصد دارید؛ این کار را انجام دهید؛ راحت تر بتوانید؛ پس در این قسمت نیزبه عنوان قسمت پایانی این مقاله همراه ما باشید.

چاپ روی تیشرت

یکی از لباسهایی که امروزه بسیار زیاد بر روی آن چاپ انجام میشود؛ تیشرت ها هستند؛ پس شما هم اگر میخواهید خودتان یا یک فرد دیگر را باهدیه دادن یک هدیه که بر روی آن چاپ انجام شده است و مفهوم خاصی را منتقل میکند؛ خوشحال کنید؛ چاپ روی تیشرت را فراموش نکنید و از آن برای خوشحال کردن طرف مقابلتان استفاده کنید.

چاپ روی روسری

خوب است بدانید؛ چاپ روی روسری نیز یکی از انواع چاپ روی پارچه هایی است که امروزه انجام میشود؛ البته این کار را اکثرا همسر ها برای خوشحال کردن خانم ها یشان انجام میدهند؛ که غالبا هم جواب میدهد؛ چون طرف مقابلشان یک شال یا یک روسری خواهد داشت که طرح چاپی روی آن مخصوص همان فرد طراحی و اجرا شده است و در جای دیگری مثلش وجود ندارد.

چاپ روی کوسن

کاور کوسن نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که مکان پیاده سازی چاپ بر روی ان وجود دارد و شما میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید؛ به این ترتیب که شما با انجام چاپ طرح مورد علاقه دوست، یا هر کسی که میخواهید به او هدیه بدهید؛ روی کاور کوسن میتوانید رخت خواب وبه طور کلی اتاق خواب او را به جایی تبدیل کنید که بیشتر مایه خوشحالی و آرامش او میشود؛ همچنین اگر خوش شانس باشید؛ میتوانید کاری کنید که او هر شب قبل از خواب به شما فکر کند.

چاپ روی کلاه

کلاه های تابستانه و زمستانه نیز از ابزار و وسایلی محسوب میشوند که شما میتوانید بر روی پارچه آن ها چاپ انجام دهید و آن کلاهی که بر روی ان طرح انتخابی خودتان هک شده است را به سر بگذارید یا هدیه بدهید؛ حتی شما میتوانید دو کلاه با یک طرح چاپی سفارش دهید و با دوستتان یا کسی که قصد هدیه دادن به اورا دارید؛ ست شوید.

چاپ روی شلوار

شلوار های جین یا حتی شلوار های پارچه ای جزء وسایلی محسوب میشوند؛ که میتوانید بر روی آن هاچاپ انجام دهید و با ایجاد یک سری طرح های خاص ، شیک پوش باشید و یا یک هدیه خاص به کسی که صمیمانه دوستش دارید بدهید.

اشتراک گذاری این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *